Vėžiu sergantys vaikai – stipriausi kovotojai 

Vasario 15-ąją tradiciškai minime Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną. Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į onkologines ligas, dėl kurių vaikai ar paaugliai nuo diagnozės nustatymo iki pasveikimo nueina ilgą, ne vienerius metus trunkantį kelią. 
„Onkologinėmis ligomis sergantys vaikai – stipriausi kovotojai, tačiau visuomenė gali padėti jiems kovoti su liga, praskaidrinti dieną geromis emocijomis, palengvinti kylančius iššūkius“, - sako įmonės generalinė direktorė Asta Grabinskė.
Vėžiu susirgusio vaiko šeimai liga yra didelė psichologinė trauma. Į pagalbą pasitelkiami psichologai, socialiniai darbuotojai, paramos fondai, tėvelių bendradarbiavimas su medikais – abipusis supratimas padeda išgyventi visiems sunkų laikotarpį. 
„Visuomenės supratimas, atjauta, dalijimasis gerumu svarbus abipusiai. Duodantis mokosi daugiau suprasti ir palaikyti, gerumą priimantis – patikėti, jog savo kovoje su liga, šioje kelionėje nėra vienas ir vienišas“, - sako A. Grabinskė ir priduria, jog bet kokia parama, gerumo iniciatyva iš žmonių, verslo įmonių, pirmiausia reikalinga norint atkreipti dėmesį į ligą, jos sunkumą, medikų pastangas pasiekti didesnių išgyvenamumo rezultatų.

Artėjant Tarptautinei vėžiu sergančių vaikų dienai mūsų komanda surėmė pečius iniciatyvai „Padovanoti onkologine liga sergančiam vaikui viltį, sutalpintą į knygą“. Iniciatyvos metu buvo nupirkta apie šimtą laisvalaikio, pasakų, galvosūkių, spalvinimo knygų bei piešimo reikmenų VUL Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centro pacientams.

„Visi kartu rinkome knygas galvodami apie įvairaus amžiaus vaikus, kas juos pradžiugintų, kas padėtų smagiau praleisti dieną, nepamiršome ir juos slaugančių tėvelių. Kiekvienas knygas pirko savo lėšomis, o įmonė nusprendė tokios pat vertės sumą skirti Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ vėžiu sergančių vaikų ir jų tėvelių psichologinėms konsultacijoms. Kadangi šiuo metu dėl COVID-19 ribojamas pacientų lankymas ir jie stokoja ryšio su artimaisiais, rūpintis besigydančių vaikų psichologine sveikata, gera emocine savijauta itin svarbu“, - tikina A.Grabinskė.