Šalyje kyla infliacija, birželio mėn. pradžioje 6 mėnesių tarpbankinės rinkos palūkanų norma EURIBOR pirmą kartą nuo 2015 metų perkopė nulio procentų ribą, todėl paskolos nekilnojamam turtui (toliau – NT) brangs. Nepaisant to, lietuviai vis tiek gana aktyviai investuoja į NT objektus. Kodėl? Viena priežasčių – apsaugoti pinigus nuo infliacijos. Tačiau Allianz Investicijų skyriaus vadovas Rokas Baltrėnas tikina, jog verta apsvarstyti ir galimas investavimo alternatyvas.

Investicija į NT fondus suteikia daugiau laisvės

 „Lietuvoje gana populiaru investuoti į NT, nes tai labai intuityviai suprantama investicija. Žinoma, čia mes kalbame apie antro – trečio NT objekto pirkimą ilgalaikei ar trumpalaikei nuomai arba tikintis bendro kainų augimo ir norint parduoti už didesnę kainą. Tačiau investuoti į NT galima ir ne tiesiogiai perkant fizinį objektą, o per investicinius fondus, kurie nukreipti į NT rinką“, - sako R. Baltrėnas ir vardija galimus tokio pasirinkimo privalumus.

Pasirinkus turimus pinigus investuoti per investicinį fondą:

·         Investicijos yra plačiai diversifikuotos, t.y. investuotos lėšos nukreiptos į skirtingų šalių ir sektorių NT.

·         Investicijos yra likvidžios, todėl atsižvelgiant į ateities perspektyvas galima per vieną dieną nukreipti lėšas į kitą regioną, kitas rinkas ar pasiimt sukauptą investicinę vertę.

·         Nereikia aktyviai rūpintis investicija - nelieka buto išlaikymo, atnaujinimo, nuomos rūpesčių.

·         Investuoti galima tiek didelę, tiek mažesnę sumą. Taip pat galima investuoti reguliariai ar bet kuriuo metu papildyti jau turimas investicijas.

 

Kitaip tariant, investicija į NT fondus suteikia daugiau laisvės valdyti savo pinigus, greičiau keisti investicijas ir apsaugoti pinigus nuo infliacijos.

Pasak R. Baltrėno, remiantis „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indeksu (OHBI) paskutinius porą metų šalies didmiesčiuose stebime spartų kainų augimą. Tačiau pažiūrėję ilgesnį laikotarpį pamatysime, kad Vilniaus ir Kauno būtų kainų indeksas į 2007 m. lygį grįžo tik 2021 m. pab. – 2022 m. pr., o kiti šalies didmiesčiai šio lygio dar nepasiekė. Skaičiuojant 2022 m. gegužės pabaigai, per beveik 15 m. OBHI paaugo +4 proc. Tuo tarpu, Allianz NT fondas uždirbo +64 proc. investicinę grąžą*. Tai parodo kaip svarbu diversifikuoti savo investicijas.

Paskirstyti investavimui skirtus pinigus

„Be abejonės, pagrindinė asmeninių finansų valdymo taisyklė – paskirstyti turimas santaupas, „laisvus“ pinigus keliomis kryptimis pagal turimus tikslus. Pavyzdžiui, vieną dalį galima nukreipti į saugesnes investicijas siekiant sukaupti reikiamą kapitalą konkrečiam pirkiniui, kitą – skirti ilgalaikiam kaupimui pensijai, likusius – nukreipti į rizikingesnes alternatyvias investicijas, siekiant didesnės grąžos. Taip skirtingomis kryptimis nukreipti pinigai yra įdarbinami konkrečiam tikslui, prisiimant skirtingą rizikos lygį ir maksimizuojant ilgalaikę grąžą“, - tikina R. Baltrėnas ir priduria, jog Allianz visus su investavimu susijusius sprendimus padės pasirinkti profesionalūs finansų konsultantai, o investicijų saugumu ir paskirstymu per fondus pasirūpins patyrę investicijų valdytojai, turintys ilgametę patirtį.

*atskaičius turto valdymo mokestį.

pics