Šiemet kaip ir kasmet „Verslo žinios“ įvertino Lietuvoje veikiančių finansų sektoriaus įmonių duomenis bei sudarė geriausiųjų sąrašą. Reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant į 9 rodiklius: pajamas, pelną, pelningumą, pelną vienam darbuotojui, pajamų pokytį, pelno pokytį, turto grąžos (ROA) pokytį, atlyginimų dydį, skaitytojų dėmesį.

Allianz šių metų sąraše –  ketvirtoje vietoje ir yra vienintelė dešimtuke bei aukščiausią vietą reitinge užimanti gyvybės draudimo įmonė.

Daugiau apie finansų sektoriaus lyderių sąrašą – Verslo žinių portale: 

Finansų sektoriaus lyderiai šiemet finišuoja stipriai, bet virš kitų metų – migla - Verslo žinios (vz.lt)

ag

Allianz – sėkmingai įveiktų iššūkių metai

Allianz generalinė direktorė, valdybos pirmininkė Asta Grabinskė sako, kad šis įvertinimas – dvigubai malonus, nes įmonei pastarieji metai – išskirtiniai ir kupini iššūkių. „Gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrovei „Aviva Lietuva“ prisijungus prie vienos didžiausių pasaulyje draudimo grupių Allianz, birželio mėnesį įmonės vardas pasikeitė į Allianz Lietuva gyvybės draudimas UAB. Allianz grupė yra viena iš pirmaujančių finansinių paslaugų teikėjų pasaulyje, tad prisijungimas prie Allianz mums yra didelė galimybė: perimti naują verslo praktiką, klientų aptarnavimo kultūrą, galimybė semtis patirties ir tobulėti įmonės žmonėms  globalioje kompanijoje“, – apie vidinius pokyčius pasakoja ji.

Darbui įtakos turėjo taip pat ir pasauliniai įvykiai, sukrėtę, ko gero, kiekvieną įmonę, neaplenkę taip pat ir Allianz. Vienas iš jų – Covid-19 pandemija, kurios atgarsiai vis dar jaučiami. „Tarsi Covid-19 pandemija jau pasibaigė, tačiau su ja susiję iššūkiai dar ne. Daugelį procesų jau skaitmenizavome, tačiau pastebime, jog klientų lūkestis yra ir naujas paslaugas bei produktus pasiekti tiek gyvai, bendraujant su asmeniniu finansų konsultantu, tiek virtualioje erdvėje. Skaitmenizuodami paslaugas išlaikome tokią aptarnavimo kokybę, kokią klientas gauna ir gyvai  iš mūsų finansų konsultantų“, - dalinasi patirtimi A. Grabinskė.

„Geopolitiniai neramumai, infliacija – tai nauji šių metų iššūkiai, kurie leido peržiūrėti, kaip dar atsakingiau ir racionaliau organizuoti darbą. Siekdami amortizuoti infliacijos keliamus finansinius iššūkius artėjant žiemai ir energetikos kainų šuoliui papildomai pasirūpinome savo žmonėmis tapdami jiems atrama, taip pat ir finansine“, - apie naujų veiksnių įtaką bei socialinius sprendimus pasakoja Allianz direktorė.

Ateities perspektyva – finansinių produktų, užtikrinančių saugumą nestabilumo metais, poreikio augimas

Įveikti sunkumai užgrūdina ir verčia susimąstyti, ar esame pakankamai gerai pasiruošę nenumatytoms situacijoms. Allianz vadovė tikisi, kad pastarųjų metų iššūkiai – ne išimtis, todėl žmonės daugiau galvos apie finansiškai saugią ateitį. „Manome, jog po kilusių infliacijos bei geopolitinių iššūkių visuomenės supratingumas, jog finansinio saugumo ateičiai negalime atidėti rytojui, augs. Žmonės vis dažniau turėtų pagalvoti apie kapitalo vertės išsaugojimą renkantis ilgalaikius ir saugius investavimo sprendimus. Aukšta infliacija mažina laisvas gyventojų lėšas, tačiau tuo pačiu tai parodo kaip svarbu įdarbinti savo santaupas“, - svarsto A. Grabinskė.

Allianz vadovė mano, kad ateitis atneš daugiau stabilumo ir tvirtumo šalies ekonomikai. „Šiuo metu stebime mažėjančios infliacijos ženklus. Tikimės, kad infliacijos mažėjimas tęsis toliau ir ateinančiais metais turėsime gerokai mažesnę ir stabilesnę situaciją nei šiemet. Manome, kad ekonomika turėtų pradėti stiprėti antroje kitų metų pusėje. Tačiau visuomenei svarbu nepamiršti finansinę pagalvę  turėti visais gyvenimo ir ekonominiais laikotarpiais.  Ateičiai  turime būti pasiruošę iš anksto, tiek kalbant apie gyvybės draudimą, tiek pensijos ir  finansinio kapitalo kaupimą“, - sako A. Grabinskė.

Paklausta apie kitų metų tikslus, Allianz vadovė sako, kad lyderystė – vienas iš jų. „Be abejonės, mūsų tikslai ir toliau išlikti tarp gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo lyderių šalies rinkoje ir dar labiau sustiprinti turimas pozicijas. Norime, kad klientai ir toliau pasitikėtų mumis rinkdamiesi Allianz kaip savo gyvybės draudimo, ilgalaikio taupymo partnerį. Neabejotinai svarbu išlaikyti ir patrauklaus, patikimo, atsparaus iššūkiams darbdavio pozicijas“, - teigia A. Grabinskė.