Allianz Lietuva ir Lietuvos paralimpinis komitetas negalią keis į supergalią

2023 08 24
„Allianz Lietuva“ tapo Lietuvos paralimpinio komiteto partnere

Ar žinojote, jog viena didžiausių pasaulyje draudimo grupių Allianz yra ir pasaulinis olimpinių ir paralimpinių žaidynių draudimo partneris? Didžiulis Allianz grupės dėmesys skiriamas visuomenės skatinimui būti aktyviems, sportuoti, taip pat ir įvairių stigmų mažinimui, pavyzdžiui, negalios. Būtent todėl Allianz Lietuva ir Lietuvos paralimpinis komitetas suvienijo jėgas bendram projektui „Negalią keičia supergalia“. 

 

Allianz siūlo pamiršti stigmas apie negalią

 

Likus metams iki Paryžiaus olimpinių ir paralimpinių žaidynių, Allianz Lietuva tapo Lietuvos paralimpinio komiteto partnere.

Gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrovė, daugelį metų žinoma socialiai atsakingos įmonės vardu nusprendė ne tik inicijuoti bendrą projektą „Negalią keičia supergalia“, bet ir skirti metines stipendijas trims Lietuvos nacionalinės rinktinės sportininkams – plaukikui Edgarui Matakui, lengvaatletei Oksanai Dobrovolskajai ir šaulei Raimedai Bučinskytei.

Allianz Lietuva ir Lietuvos paralimpinio komiteto projekto „Negalią keičia supergalia“ misija – skatinanti žmonių su negalia integraciją visuomenėje, didinti jų pasitikėjimą savo jėgomis bei galimybes, parodyti, jog žmonės su negalia nėra silpnoji visuomenės grandis. Būtent dėl to didelė Allianz Lietuva finansuojamo projekto veiklų dalis bus orientuota į jaunąją kartą, kuri yra Lietuvos ateitis.

„Socialinė atsakomybė – didžiulė Allianz Lietuva identiteto dalis. Mes padedame pasirūpinti žmonėms savo finansine ateitimi, tampame atrama ištikus sunkiai ligai ar nelaimei, tapus neįgaliu.

 

 

Esme dėmesingi ir palaikome tuos, kurie net ir turėdami negalią turi daug daugiau supergalių: kasdien kabintis į gyvenimą, siekti sportinių aukštumų, karjeros bei priminti kitiems, jog ribas mes nusibrėžiame tik savo galvose.

Būtent todėl surėmę pečius su Lietuvos paralimpiniu komitetu projektui „Negalią keičia supergalia“ ne tik mažinsime stigmą apie negalią, šviesime jaunimą, bet padėsime trims projekto herojams – Lietuvos paralimpinės rinktinės nariams – siekti savo tikslų tarptautinėje arenoje ir kovoti dėl pergalių Lietuvai“, - sako Allianz Lietuva Lietuva gyvybės draudimas UAB generalinė direktorė Asta Grabinskė. 

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus Allianz yra ypatingai svarbus tarptautinio paralimpinio judėjimo partneris.

„Didžiuojamės, kad nuo šiol mes bendradarbiaujame ir nacionaliniu lygiu Lietuvoje. Tai yra partneriai, kartu su kuriais kuriame tikrą pokytį – vystome paralimpinį sportą ir keičiame visuomenės požiūrį, skatindami integracinius procesus. Džiaugiamės ir tikime, kad tai yra ilgo ir gražaus kelio pradžia“, - sako M.Bilius.

 

Kas įkvėps jaunąją kartą?

 

Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkai plaukikas E. Matakas, lengvaatletė O. Dobrovolskaja ir šaulė R. Bučinskytė kasdien įrodinėja, kad negalia – ne kliūtis siekti tikslų ir svajonių. Štai Raimeda Roterdame vykstančiame Europos para čempionate iškovojo sidabro medalį ir jau užsitikrino vietą 2024 m. Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse.

 

Šie trys paralimpiečiai atkaklumu, didelėmis valios pastangomis ir sunkiu darbu savo negalias pavertė supergaliomis, kuriomis žavi žmones pasaulio arenose ir už jų ribų. Tad tapdami projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadoriais, jie sieks ir toliau keisti visuomenės požiūrį į negalią.

 

Jau nuo rugsėjo Edgaras, Oksana ir Raimeda pradės susitikimų odisėją po Lietuvos mokyklas, kur su mokiniais dalysis savo patirtimis siekiant tikslo, ryžtu ir stiprybe įveikiant traumines patirtis, atrandant stiprybės net sunkiais momentais ir papasakos, jog net ir negalia gali virsti tikra supergalia. Taip pat jie mokinius supažindins su paralimpinio judėjimo vertybėmis, aiškins sporto, judėjimo, sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo svarbą.

 

„Edgaras, Oksana ir Raimeda yra nuostabūs sportininkai ir ryškios asmenybės, kurios, neabejoju, įkvėps jaunąją kartą siekti daugiau“, – tikina M. Bilius.

 

„Projektu „Negalią keičia supergalia“ sieksime prisidėti prie jaunosios kartos tikėjimo savo jėgomis ugdymo per pažintį su tais, kurie savo negalią jau pavertė supergalia – mūsų nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkais. Tikime, jog kartu jaunimą įkvėpsime ir daugiau judėti, prisijaukinti ir pamilti sportą“, – projekto idėją apibendrina A. Grabinskė.

Visos projekto veiklos bus nemokamos jų dalyviams, mokyklos, organizacijos kviečiamos jungtis ir padėti skleisti žinią apie sporto svarbą ir naudą kiekvienam. 

Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkas plaukikas Edgaras Matakas

Edgaras Matakas Tokijo žaidynėse, Dainiaus Ožuolo ir LAPK nuotrauka.

 

Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkė lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja

Oksana Dobrovolskaja LLAF taurės varžybose, Donato Gribausko ir LAPK nuotrauka.

 

Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkas šaulė Raimeda Bučinskytė
Raimeda Bučinskytė, šaulė. Jūratės Povilaitienės nuotrauka